Seriózní jednání

Zavoláme Vám zdarma

   Stovky spokojených zákazníků

Poradna

Položte otázku:

   

Dotazů cekem: 680 (633 dosud nezodpovězených)

Zpět na hlavní stranu poradny

Nejnovější dotazy

Strana 1 z 3

Další strana »

27.03.2013 - 19:26 (Oddlužení)

veritel se nelrihlasil a ted chce penize,

Pokud se veřitel do insolvenčního řízení nepřihlásil, nemůže v něm (až na jisté výjimky) být uspokojován.

22.03.2013 - 12:39 (Oddlužení)

Dobrý den, jsem rozvedená, mám 2 děti. Můj dluh činí asi 600000 a splátky jsou 20000 měsíčně. Můj měsíční příjem je kolem 20000. Zkoušela jsem konsolidace, kterou mně zamítli, protože mám probléky se splácením a nemám možnost zastavit nemovitost. Děkuji

Dobrý den, pokud závazky nejsou z podnikání, a nevlastníte nějaký větší majetek, pak oddlužení dle insolvenčního zákona je pro Vás vhodným řešením. Po dobu 5 let by vám z Vašeho příjmu zbývalo 12 130 Kč, zbytek by byl použit k úhradě závazků. Po 5 letech byste byla od placení zbytku závazků soudem osvobozena. Rádi Vám se zpracováním návrhu na povolení oddlužení pomůžeme.

20.03.2013 - 18:59 (Finanční problémy)

dobrý den,jsem v insolvenci již 3 roky a mám zaplaceno 50% dlužné částky. Když jsem žádala o oddlužení měla jsem pěkný plat a ještě k tomu důchod na dceru. Dcera dostudovala a důchod nám již nenáleží.Plat my šel rapidně dolů a mě zbývá na zaplacení SIPA a domácnost 9 000 ,-kč Mohu zažádat o menší splátky? Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud se u Vás situace takto významně změnila, zkuste zažádat o snížení stanovených splátek. V žádosti podrobně vyličte svoji finanční situaci. Neodvažuji se však odhadovat, zda Vám bude vyhověno, bude záležet na uvážení soudu a případně i věřitelského výboru. Nicméně pokud Vám vyhověno nebude, žádný negativa Vám nehrozí.

15.03.2013 - 18:42 (Oddlužení)

Dobry den, je mozne splatit tech 30% ( ci vice) drive nez za 5 let (napr. za 3roky) a byt pak od zbytku dluhu odprosten,ci je proste nutne splacet 5 let? Děkuji

Není to možné, insolvenční řízení v případě oddlužení splátkovým kalendářem končí buď uplynutím 5 let (musí být splaceno minimálně 30% závazků a potom žádat o zproštění od placení zbytku), nebo splacením 100% Vašich závazků.

14.03.2013 - 13:56 (Finanční problémy)

Dobrý den.Mám zrovna schválenou insolovenci.Našel jsem si přítelkyni a máme spolu dceru.Přítelkyně pracuje a chceme se ted vzít.A proto se ptám.Hrozí nám něco i když jsem v insolovenci?Návštěvy exekutora v novém bydlišti,obstaveni učtu budoucí manželky apod?Mám jen 160.000,- kč dluhu a zajímá mně.stačí splatit třeba za rok 30% dluhu(48.000) a zbytek požádat soud o odpuštění?

Dobrý den, pokud již isolvenční řízení bylo zahájeno, není třeba se obávat návštěv exekutorů, exekuce totiž již nelze provést. O odpuštění zbytku dluhu je možno žádat až po 5 letech splácení. Možná, protože Vaše dluhy jsou nízké, se Vám do té doby podaří splatit 100% dluhů a insolvenční řízení proto bude ukončeno dříve.

10.03.2013 - 23:57 (Oddlužení)

dobrý den,chtěl bych se zeptat.....jsem v insolvenčním řízení,jeden věřitel se nepřihlásil a vymáha pohledávku u mého ručitele.Je tedy možné že můj ručitel zaplatí můj dluh a po skončení insolvenčního řízení mě bude žalovat a já budu plati znovu?Již za mě několik splátek zaplatil.Děkuji za odpověd.

Pokud oddlužením v pořádku projdete, budete osvobozen od placení pohledávek. Podle paragrafu 414, odstavce 3 insolvenčního zákona se osvobození vztahuje i na ručitele, který má vůči dlužníkovi právo postihu. Váš ručitel měl svoji ručitelskou pohledávku přihlásit jako podmíněnou na počátku insolvenčního řízení. Pokud tak neučinil a Vy projdete oddlužením, o svoji pohledávku vůči Vám přišel.

24.02.2013 - 11:13 (Oddlužení)

zaujala mně vaše reakce na otázku zde v poradně z 24.11.2012 - 03:09 (Oddlužení),tazatel má dluh 570000, 2 děti,rozvedená, čistý příjem 11000, když to dám do kalkulačky tak odlužení realizovat lze, Vy odpovídáte, nelze, byl by nutný min měsiční příjem pro odlužení je 14750, jak to tedy je, děkuji

Kalkulačka, kterou jste použil, zřejmě počítá špatně, nebo si její výsledek špatně vykládáte. Tazatel ze svého příjmu může splácet pouze necelých 1300 Kč měsíčně, a to po započítání odměny a nákladů insolvenčního správce stačí na umoření pouhých 3% závazků v příštích 5 letech. Připomínám, že je nutno uhradit minimálně 30% závazků.
Pokud bude mít tazatel příjem 14 750 Kč měsíčně, pak skutečně uhradí cca 30% svých závazků, to již pro oddlužení postačí.

20.02.2013 - 22:51 (Finanční problémy)

Děkuji za odpověď. Pokud budu mít od příštího měsíce potřebných 16000 kč kde mohu požádat o oddlužení dle insolvenčního zákona. A jaký je prosím postup? Hrozí mi z tohoto nějaké riziko? Děkuji za odpověď Dagmara viz dotaz z 15.2.2013 čas 00.44-finanční problémy.

Insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení spolu s přílohami je nutno podat na příslušný Krajský soud (v Praze Městský soud), dle vašeho bydliště. V případě nekvalitně zpracovaného návrhu tu rizika existují, zejména riziko prohlášení konkurzu. Doporučuji Vám nechat si návrh zpracovat insolvenčním správcem, případně advokátem v této oblasti zkušeným. Pokud byste měla zájem, neváhejte se obrátit přímo na nás.

15.02.2013 - 00:44 (Finanční problémy)

Dobrý den, ráda bych se zeptala: mám dluhy u více věřitelů. Celkem to dělá asi 900tisíc. Pracovala jsem,ale teď od října jsem v invalidním důchodu s pravidelným příjmem 5500kč. Snažím se přivydělat brigádně,ale stejně mi nestačí peníze na splácení. Společnost,která mi tuto dlužnou částku půjčí a já budu měsíčně splácet pouze jí neexistuje. Díky tomu,že splácím pozdě,tak jsem zařazená v solusu. Jsem z toho už na nervy a nevím jak a kdo by mi pomohl. Vychvávám 11letou dceru a bydlím v pronajatém bytě. Poradíte mi prosím zda existuje pro mne řešení?

Dobrý den, oddlužení dle insolvenčního zákona je pro Vás jednoznačně jedinou možností, jak z této situace ven. Je ale nutné navýšit Váš příjem. Pokud by Váš čistý měsíční příjem činil alespoň 16.000,- Kč, potom by pro Vás i dceru zbývalo 10.390,- a 5.610 Kč by bylo děleno mezi věřitele. Po 5 letech byste měla splaceno požadovaných 30% závazků a zbytek by Vám byl prominut. Pokud to Váš zdravotní stav umožňuje, bylo by vhodné, abyste si našla trvalý příjem z pracovního poměru nebo dohody o pracovní činnosti. Pokud to možné není pak je zde další možnost, a to taková, že byste si našla osobu, která by se zavázala Vám na oddlužení každý měsíc potřebnou částku přispívat.

14.02.2013 - 08:22 (Oddlužení)

jsem dlouhodobě na nemocenské,ale bylo mi řečeno,že když mám 9500,- měsíčně čistého tak je to k bankrotu málo. hlavně,že si ode mě nejdřív vzali 7500,- za zpracování a pak mi řeknou,že si mám někoho sehnat kdo se zaručí.nepřijde vám to i sprostý?

Pokud jste nějaké společnosti zaplatila za zpracování návrhu, ale návrh Vám vypracován nebyl, rozhodně požadujte vrácení poplatku. Opětovně bych zde ráda apelovala na čtenáře, aby si pro zpracování návrhu vybrali nejlépe služby insolvenčního správce, případně advokáta v této oblasti zkušeného a nevyužívali pochybných oddlužovacích společností, které nemohou zajistit potřebnou kvalitu návrhů a často si žádají za zpracování přemrštěné částky. V naší kanceláři insolvenčního správce je samozřejmostí bezplatné zhodnocení situace klienta, přičemž k vypracování návrhu přistoupíme až po té, kdy jsme si 100% jisti, že u soudu bude mít klient úspěch.

07.02.2013 - 19:04 (Finanční problémy)

Dobrýden, chtěl bych se optat,jsem v insolvenčním řízení již 4 rokem, manželka v insolvenci není. jelikož zatím nechci kontaktovat svoji insol. správkyní, obracím se na Vás s prosbou: nastandartní příjem bych musel přiznat, který před 2 dnima dostala složenku z část.plnění od exekutorského úřadu pouze do rukou mé manželky, tudiž nemám co přiznat, akorát jako oprávnění jsme oba dva. Co s tím? Měl bych tu částku přiznat, či nikoliv, když peníze přišly pouze jí, a jsou to jakoby společné peníze? Mockrát děkuji za odpověd. Pokud se jedná o SJM, tak společné jmění man.- máme společné.

Dle § 412 insolvenčního zákona, odstavce 1 písmene b) jste povinen mimořádné příjmy, použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře. Váš případ je mimořádný tím, že Vám bylo povoleno oddlužení přičemž manželka k přistoupení do insolvenčního řízení přizvána nebyla, tyto situace dnes již nenastávají. Vedou totiž k nejasnostem, kdy lze příjem do SJM (Vámi citovaný případ) použít pro oddlužení jednoho z manželů, další nejasností je situace po skončení oddlužení kdy věřitele se mohou teoreticky domáhat doplacení pohledávek po manželce, která oddlužením neprošla (neboť vzniknul-li Váš závazek za doby trvání manželství, nese za něj zodpovědnost i ona).

Obraťte se tedy na svého insolvenčního správce, neboť na tomto poli nepanuje shoda.

30.01.2013 - 04:09 (Oddlužení)

Dobrý den,již od října s manželem splácíme oddlužení. Žijeme ze životního minima a máme dvě děti na střední škole,není jednoduché to finančně zvládat. Manžel má zletilou dceru z prvního manželství,která ještě studuje. Chce zažádat o zvýšení výživného,výživné posílá naše insolvenční správkyně. Zajímá mne zda by nám soud zvýšil výživné,když už nyní naší finanční situaci těžko zvládáme. Děkuji za odpověď

Dobrý den, na stanovení výše výživného má vliv řada faktorů, které konečnou výši výživného ovlivňují. Především se přihlíží k výši příjmu rodiče, který výživné platí a ke skutečným potřebám dítěte. Ty jsou odvislé především od jeho věku a jeho individuálních potřeb.
Záležet tedy bude na rozhodnutí soudu, ten jistě Vaši těžkou finanční situaci v úvahu vezme, není to však jediný rozhodující faktor.

23.01.2013 - 05:27 (Finanční problémy)

Dá se při Insolvenci podnikat? Děkuji

Pokud Vaši otázku zúžíme na oddlužení, pak v době podání návrhu na povolení oddlužení nesmíte podnikat na základě živnostenského nebo jiného oprávnění.

Pokud již je schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, můžete zajistit plnění splátkového kalendáře i tak, že začnete podnikat.

15.01.2013 - 16:53 (Oddlužení)

Dobrý den chtěla bych se zeptat známá mi dluží peníze.Má požádané o osobní bankrot má už vyrozumění a číslo pod kterým je.Nevím jak se mám přihlásit nebo získat formulář kterým potvrdím částku kterou jsem ji puj čila.Děkuji

Dobrý den,
formulář přihlášky pohledávky naleznete zde: https://isir.justice.cz/isir/common/stat.do?kodStranky=FORMULAR , na uvedených stránkách Ministerstva spravedlnosti je i návod k vyplnění a vzor. Přesto si Vám dovoluji poradit, ať si raději přihlášku necháte zpracovat od profesionála (insolvenčního správce nebo advokáta, který v tomto má praxi). V případě, že by přihláška nebo její přílohy nebyly správně zpracovány, vystavíte se riziku, že bude odmítnuta a vy o pohledávku přijdete. Pokud budete potřebovat se zpracováním pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

14.01.2013 - 20:16 (Oddlužení)

Dobrý den.Podepsala jsem darovací smlouvu babičce a dědovi aby mohli podat návrh na oddlužení.Návrh jim byl schválen,ale nastal problém dostala jsem se do finančních potíží a nemám z čeho přispívat.Mám obavy aby jim oddlužení nezrušili a nebo jim nezačali strhávat více ,než jim s důchodu berou nyní?Děkuji za odpověd

Dobrý den,
srážky z důchodu jistě vyšší nebudou, jejich výše se odvíjí od nezabavitelné částky, která se výpadkem příjmu z darovací smlouvy nezmění. Obava ze zrušení oddlužení je však na místě. Insolvenční správce pravidelně informuje soud o plnění oddlužení a pokud by se ukázalo, že výpadek příjmu je dlouhodobějšího charakteru a dlužníci by v 5 letech nebyly schopni splatit alespoň 30% svých nezajištěných závazků, mohl by soud oddlužení zrušit a nařídit konkurz.
Doporučuji Vám situaci konzultovat s přiděleným insolvenčním správcem, ten má přehled jak bylo doposud oddlužení plněno a může rovněž určit jakou minimální částku budete muset darovat, aby ještě oddlužení vycházelo. Druhou možností je, aby si prarodiče zajistili jiný zdroj příjmu, např. jiného dárce.

10.01.2013 - 07:13 (Oddlužení)

Dobrý den mám exekuci od O2 a muj dluh je ve víši 19000kč muj měsiční přijem je 11600 + malý přividělek cca 500kč každé pondělí a tak chci se zeptat jestli by stím šlo něco udělat nebo mi nak poradit nebo pomoc děkuji za rychlou odpověd...

Dobrý den, ve Vašem případě nevidím jiné východisko, než dluh exekutorovi postupně splácet. Až v případě, že by Vaše zadlužení vzrostlo a měl/a jste více věřitelů, je možno uvažovat o oddlužení.

09.01.2013 - 21:24 (Finanční problémy)

prosim vas k poslednimu dotazu co kdyz nebude splaceno tech 30% behem 5 let bude pokracovat exekuce?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná a do jisté míry závisí na rozhodnutí soudu. Pokud bude zřejmé, že jste v průběhu oddlužení o zajištění příjmu skutečně usiloval, projevoval snahu a vlivem nějakých nepříznivých okolností se Vám 30% nepodařilo splatit, může Vás soud i tak osvobodit od placení zbytku.
Stejně tak Vás ale osvobodit nemusí, každopádně tedy bude nejjistější 30% splatit.

03.01.2013 - 11:36 (Finanční problémy)

prosim vas je se postupuje pri insolvenci pokud je clovek propussten z prace muzu pozadat o odpusteni zbytku dluhu nebo ho budou strhavat z podpory nebo jak dekuji

Pokud je v průběhu oddlužení člověk nějaký čas bez práce, neděje se nic vážného. Po danou dobu odvádí insolvenčnímu správci samozřejmě jen malou (dle výše případně vůbec žádnou) část svého příjmu - podpory nebo dávek. Důležité je, aby insolvenční správce a soud věděli, že o novou práci skutečně usilujete. Dále je třeba dát pozor na to, aby po 5 letech bylo uhrazeno alespoň 30% Vašich nezajištěných závazků.


Ohlasy našich klientů:

Dlužila jsem již všude, kam jsem se podívala, nemohla jsem spát. Díky oddlužení dle insolvenčního zákona konečně mohu začít nový život.
Lenka D, PrahaZačal jsem si půjčovat na splácení půjček, postupně jsem si vzal těžko uvěřitelných 21 půjček. Osobní bankrot byl jedinou cestou jak z toho ven. Jsem rád, že soud oddlužení povolil.
Roman S, Praha-západ